Jak u dorosłych – odzież motocyklowa dla dzieci 

Dzieci podróżujące na motocyklach potrzebują takiej samej ochrony jak dorośli. Dodatkowo należy przestrzegać kilku szczególnych aspektów. O tym, jakie aspekty i jakie wyposażenie oferuje firma Louis, można dowiedzieć się tutaj. 

Helme für Kinder
Kaski motocyklowe dla dzieci 

Mięśnie szyi i karku u dzieci nie są jeszcze tak wykształcone jak u dorosłych. Dlatego kaski dziecięce powinny być możliwie jak najlżejsze – w każdym razie znacznie lżejsze od kasków dla dorosłych. Zapięcie paska podbródkowego, wizjer i wentylacja powinny być łatwe w obsłudze. Najlepiej przećwiczyć jeszcze przed pierwszą podróżą. Dotyczy to również gogli, które w przypadku kasku motocrossowego są nieodzowne. Szczególnie przy wyborze kasku dla dziecka zaleca się dokładną i nieśpieszną przymiarkę. Najlepiej skorzystać przy tym z doradztwa w sklepie Louis.

Kinder Bekleidung
Kurtki motocyklowe, spodnie i ochraniacze dla dzieci 

Nie należy ulegać pokusie zakupu kurtki i spodni „na wyrost”, ponieważ w razie wypadku ochraniacze umieszczone w zbyt dużej odzieży przesuwają się i nie spełniają swojej funkcji ochronnej. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na dopasowanie odzieży. Wartą rozważenia alternatywą jest odrębna zbroja motocyklowa, jaką chętnie nosi narybek przyszłych motocrossowców. W sklepie Louis znajdą się również ochraniacze kolan i stabilizatory karku dla dzieci. Ważne w przypadku dłuższych tras: mniejsza masa ciała i cieńsza warstwa tkanki tłuszczowej sprawiają, że dzieci szybciej marzną. Dlatego odzież dziecięca musi nie tylko chronić przed urazami, ale również przed wiatrem i chłodem. Z tego względu warto również pomyśleć o ogrzewającej bieliźnie.

Motorradstiefel für Kinder
Rękawice motocyklowe i buty dla dzieci 

Podobnie jak w przypadku dorosłych, również rękawice dziecięce muszą chronić i zapewniać ciepło. I również dzieci muszą po założeniu na dłonie rękawic być w stanie obsługiwać wizjer kasku i mocno się trzymać. Taką możliwość dają tylko rękawice pięciopalczaste. Należy również pamiętać o zabezpieczeniu przed zsuwaniem się (pasku z rzepem) na nadgarstku. Mocna podeszwa, ochrona kostek i goleni: co jest dobre dla dorosłych, będzie też właściwe dla dzieci. Także buty dla dzieci powinny oprócz funkcji ochronnej zapewnić małym stopom ciepło i suche wnętrze. Dla przyszłych motocrossowców solidne buty są poza kaskiem najważniejszym elementem wyposażenia ochronnego.

Babybekleidung für Kinder
T-shirty i śpioszki 

Jeszcze zbyt małe, aby towarzyszyć w podróży? Na szczęście motocyklowy styl życia jest całkowicie niezależny od wieku. A firma Louis oferuje pasujące „stroje motocyklowe” również dla najmniejszych.

Babybekleidung für Kinder

Wskazówki dotyczące podróżowania z dziećmi motocyklem

Cóż może być piękniejszego od zaszczepienia dzieciom własnej pasji. Wiąże się z tym jednak duża odpowiedzialność, ponieważ nikt nie chce narazić dzieci na zbędne niebezpieczeństwo.