Wskazówki dotyczące pielęgnacji: dbałość o odzież motocyklową

Podobnie jak zadbany motocykl, również właściwie pielęgnowana odzież motocyklowa odpłaci się właścicielowi długą trwałością i optymalną funkcjonalnością. Znajdziesz tutaj wszystko, co należy wiedzieć o pielęgnowaniu odzieży.

Bekleidungspflege

Odzież tekstylna z membraną klimatyczną

Wraz z zanieczyszczeniem odzieży membrana klimatyczna pozostaje wprawdzie wodoszczelna, ale stopniowo zmniejszają się właściwości oddychające. Dlatego wskazane jest częste pranie odzieży.

  • Odzież tekstylną z membraną klimatyczną można z reguły bez problemu prać w pralce. Zawsze należy uwzględnić informacje podane na naszywce, dotyczące pielęgnacji. Wskazane jest używanie specjalnego środka do prania, w przeciwnym razie membrana może ulec uszkodzeniu. Nie używać płynów zmiękczających!
  • Podczas suszenia unikać wysokiej temperatury.
  • Na koniec zabezpieczyć sprayem impregnującym do tekstyliów o działaniu hydrofobowym i chroniącym przed brudem.
Textilpflege - Impraegnierung

Przed  | Po

Pielęgnacja tekstyliów

W taki sposób działa impregnacja: krople deszczu odpadają w postaci kulek. Woda nie wnika nawet w materiał wierzchni.


Odzież skórzana

Skóra jest niezwykle odporna na rozerwanie i zdarcie, elastycznie dopasowuje się do właściciela i jest oddychająca. Aby tak było przez wiele lat, ten naturalny produkt wymaga kilku zabiegów:

  • Czyszczenie: zanieczyszczoną skórę gładką należy przemyć samą czystą wodą lub użyć specjalnego sprayu do czyszczenia skóry. Suszyć tylko w temperaturze pokojowej. Na koniec zaimpregnować specjalnym tłuszczem do skóry. Zalecamy spryskać dodatkowo środkiem chroniącym przed wilgocią.
  • Skórzane rękawiczki bez podszewki stają się z biegiem czasu twarde i w końcu kruszeją. Dlatego raz lub dwa razy w roku należy je dokładnie umyć ciepłą wodą i łagodnym mydłem. Aby natłuścić wewnętrzną stronę, najlepiej jest nasmarować dłonie cienką warstwą tłuszczu do skór i założyć rękawiczki na ręce.
  • W przypadku butów skórzanych należy kierować się takimi samymi zaleceniami jak w przypadku innych produktów ze skóry. Nie należy jednak używać oleju ani tłuszczu, ponieważ zmiękczają one nadmiernie skórę. Lepiej się spiszą: produkty na bazie wosku
  • Zawsze przestrzegać informacji podanych na etykiecie dotyczącej pielęgnacji!
Lederpflege mit Wax

Pielęgnacja skóry

Dobry tłuszcz do skór nadaje gładkość oraz chroni przed brudem i wilgocią.


Kask i wizjer

Intensywniejszej pielęgnacji wymaga szczególnie wizjer, ponieważ zła widoczność zawsze stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Aby uniknąć zarysowania, należy dokładnie namoczyć kurz i zaschnięte resztki owadów (mokrym ręcznikiem papierowym lub specjalnym środkiem do czyszczenia wizjera) i spłukać czystą wodą. Osuszyć, dociskając miękką ściereczkę (nie przecierać!). Nie zapomnieć o stronie wewnętrznej.

Visiereinigung - Helm

Czyszczenie wizjera

W miarę możliwości namoczyć przez kilka minut zaschnięte resztki owadów. Wówczas łatwiej będzie je usunąć, nie powodując zarysowań.

Porady: W każdej filii Louis znajduje się stanowisko do czyszczenia wizjerów. W podróży zalecamy używać specjalnych ściereczek do czyszczenia. Louis oferuje specjalny spray do czyszczenia wyściółki kasku.


Motorradpflege und Pflegemittel

Konserwacja i pielęgnacja motocykla

Nie ma chyba lepszej możliwości poznania własnego motocykla i zrozumienia jego techniki.