Moto112+

Moto112+ Kamizelka ostrzegawcza ROZMIAR: UNIWERSALNY

Art. No. 10014999
(21)

13,64 1
Ten produkt jest w magazynie i zostanie dostarczony w ciągu 2-5 dni roboczych. Wskazówka: stany magazynowe są aktualizowane w Internecie w dni robocze od godz. 07:00 do 20:00 co godzinę, co gwarantuje dużą pewność w kwestii dostępności produktów.
Dostępny

Wypełnij zaznaczone pole.

Bezpłatna wysyłka od 499,00 zł
2 lata na zwrot
Bezpłatny zwrot
Opis

Moto112+ Kamizelka ostrzegawcza ROZMIAR: UNIWERSALNY

Niesamowicie lekka i przepuszczająca powietrze! Wszystkie krawędzie są obszyte taśmą wzmacniającą, a na całym obwodzie znajdują się 2 paski odblaskowe o szerokości 5 cm!

  • Wyższe bezpieczeństwo i lepsza widoczność dla kierowców motocykli i samochodów, osób uprawiających jogging oraz dzieci w wieku szkolnym!
  • Rodzaj zapięcia: rzep
  • Rozmiar: uniwersalny
  • Kolor: jaskrawożółta
  • Materiał: 100% poliester

Spełnia wymagania norm europejskich EN ISO 20471 (odzież ostrzegawcza) oraz EN 340 (odzież ochronna - wymagania ogólne).

Informacje dodatkowe:
Od 1.07.2014 roku istnieje w Niemczech ogólny obowiązek posiadania kamizelki ostrzegawczej: w każdym pojeździe, niezależnie od liczby znajdujących się w nim osób, musi znajdować się kamizelka ostrzegawcza. Kamizelka w kolorze czerwonym, żółtym lub pomarańczowym musi spełniać wymagania normy DIN EN 471 lub EN ISO 20471.

Nowa regulacja dotyczy wszystkich zarejestrowanych w Niemczech samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów za wyjątkiem motocykli oraz samochodów kempingowych. W razie kontroli osoba kierująca pojazdem jest zobowiązana do okazania oraz wydania kamizelki w celu jej kontroli. Naruszenie tego przepisu grozi mandatem karnym.

Posiadanie w samochodzie osobowym kamizelek ostrzegawczych atestowanych wg normy EN 471 lub EN ISO 20471 jest np. obowiązkowe w następujących krajach:
Niemcy (od 1.07.2014 r.), Belgia, Bułgaria, Francja, Włochy, Chorwacja, Luksemburg, Austria, Portugalia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Czechy oraz Węgry. W Niemczech obowiązek posiadania kamizelki ostrzegawczej dotyczy pojazdów użytkowanych w celach komercyjnych.

Obowiązek posiadania kamizelki ostrzegawczej dotyczy kierowców motocykli w niżej podanych krajach: Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Luksemburg, Słowacja, Litwa, Mołdawia, Czarnogóra, Norwegia, Portugalia, Serbia i Węgry. Z zastrzeżeniem błędów i opuszczeń.

Najczęstszymi przyczynami wypadków z udziałem osób pieszych na autostradach oraz drogach krajowych są awarie pojazdów lub wypadki, w następstwie których osoby te nierozważnie opuszczają swój pojazd. W takiej sytuacji tylko niewielki odsetek osób bierze pod uwagę własne bezpieczeństwo, ponieważ strach związany z wypadkiem jest jeszcze zbyt silny albo też zbyt duża jest irytacja związana z awarią.

Niebezpieczeństwo niedostrzeżenia w ciemnościach występuje zwłaszcza w trakcie udzielania pomocy po wypadku, ustawiania trójkąta ostrzegawczego oraz w drodze do słupa z telefonem alarmowym, ponieważ kierowcy samochodów osobowych lub ciężarowych na autostradzie w ogóle nie spodziewają się obecności osób pieszych, nawet jeśli przebywają one wyłącznie na pasie awaryjnym.

Eksperci ubezpieczeniowi zalecają zakup kamizelki ostrzegawczej wszystkim kierowcom motocykli i samochodów również do prywatnego samochodu osobowego, albowiem chodzi tutaj o własne bezpieczeństwo!

Opinie (21)
Wszystkie warianty
Bieżący tydzień kalendarzowy:
Stan:
Produkt Art. No. Dostępność Cena Promocje
KAM. OSTRZEG. MOTO112+ - EN ISO 20471 KLASA 2 Art. No.: 10014999 Dostępność:
Ten produkt jest w magazynie i zostanie dostarczony w ciągu 2-5 dni roboczych. Wskazówka: stany magazynowe są aktualizowane w Internecie w dni robocze od godz. 07:00 do 20:00 co godzinę, co gwarantuje dużą pewność w kwestii dostępności produktów.
Dostępny
Cena : 13,64 zł 1 Promocje: